Producenci
Informacje

PIONIZATOR

https://www.janmedic.pl/image/cache/data/siedzaca-500x500.jpg
Kliknij zdjęcie aby powiększyć
Dostępność: 1
Model: BAFFIN MANULAL

PIONIZATOR - BAFFIN MANUAL

BAFFIN manual jest doskonałym pionizatorem przeznaczonym do rehabilitacji dzieci z porażeniem i niedowładami kończyn i tułowia. Urządzenie spełnia wymogi Departamentu Polityki Lekowej i Farmacji Ministerstwa Zdrowia dotyczące indywidualnych przedmiotów pionizujących zapewniając pionizację ciała dziecka, w pełni stabilizując kończyny i tułów, jak również biodra i kolana.

Przeznaczony dla dzieci do 12 lat (od 80 do 135 cm wzrostu) z wadami postawy, dysfunkcją i niedowładem lub porażeniem mięśni. Doskonale sprawdza się u dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym, dystrofią mięśniową, w porażeniach różnego pochodzenia, tetra i paraplegiach a także u dzieci z zaburzeniami prawidłowej postawy ciała.

Może być wykorzystywany leczniczo i profilaktycznie, zapobiegając konsekwencjom chorób dziecięcych - wadom postawy i związanym z tym nieprawidłowym funkcjonowaniem organizmu.

Innowacyjną cechą i zadaniem urządzenia jest bierna korekcja postawy dziecka. Urządzenie pozwala w optymalnej pozycji ustawić kręgosłup i miednicę dziecka. Prawidłowa postawa poprawia jakość życia. Dzięki pionizacji lepiej funkcjonują trzy podstawowe układy: oddechowy, krążenia i trawienny.

Konstrukcja urządzenia, po właściwym ustawieniu, stara się odtworzyć fizjologiczne krzywizny kręgosłupa. Doskonale koryguje w sposób płynny skoliozy, a także przywraca w sposób bierny prawidłowe ustawienie kifozy i lordozy kręgosłupa. Regulacja ustawienia miednicy koryguje ustawienie kręgosłupa, co wymusza korekcje całego ciała pacjenta. Możliwość płynnej regulacji obciążenia pośladków ma doskonałe działanie przeciwodleżynowe, w mniejszym stopniu podrażnia skórę.

Wykorzystanie BAFFINa przez fizjoterapeutę po zakończeniu ćwiczeń pozwoli na zwiększenie szans powrotu do prawidłowej pozycji. Zastosowanie zagłówka pozwala na ustabilizowanie głowy co ułatwia np. karmienie lub uczenie i zabawę dziecka.

Urządzenie jest indywidualnie dopasowywane do dziecka. Szeroki zakres regulacji pozwala poprawić efektywność dotychczasowej rehabilitacji, pozwala na dopasowanie do aktualnej pozycji i wzrostu dziecka - "rośnie" razem z dzieckiem. Oszczędza przestrzeń mieszkalną i ułatwia opiekę nad dzieckiem.

Zalety pionizatora Baffin:

  • bierna korekcja wad postawy
  • szeroki zakres możliwości dopasowania do anatomicznych kształtów
  • możliwość stopniowej pionizacji w zależności od stanu zdrowia dziecka
  • pionizacja za pomocą układu pneumatycznego
  • oszczędza przestrzeń mieszkalną
  • "rośnie" razem z dzieckiem
PIONIZATOR
Kliknij zdjęcie aby powiększyć
PIONIZATOR
Kliknij zdjęcie aby powiększyć